Bağcılar Devlet Hastanesi, Merkez, Dr. Sadık Ahmet Cd No:5, 34200 Bağcılar/İstanbul

Ultrashape

Ultrashape, hedeflenen bölgede ani, seçici ve kalıcı olarak yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olurken kan damarlarına, sinirlere ya da deriye zarar vermeyen bir tedavi yöntemidir. Yağ hücre içeriği güvenli bir şekilde doğal metabolik süreçle temizlenir.

50’den fazla ülkede kullanılan Ultrashape uygulaması istenmeyen bölgesel yağ depolarını azaltarak düz ve muntazam bir vücut şekli oluşturmaya yardımcı olur.

Ultrashape, odaklı ses dalgasını derialtı yağ dokusuna yönlendirir, mekanik etkiyle yağ hücrelerini kademeli şekilde kırar. Bu süreç, sadece yağ hücre zarlarını tahrip eder, kan damarı, sinir ve kas dokusuna zarar vermez. Yağ hücrelerinden çıkan moleküller, hücrelerarası dokudan emilerek karaciğere gider. Tıpkı yiyeceklerden alınan yağ gibi metabolize edilir. Yapılan klinik çalışmalarda, karaciğer testlerinde bir bozulma ve karaciğerde yağlanma gözlenmemiştir. İşlemin yapılabilmesi için ortalama 1.5 cm. yağ kalınlığı gerekmektedir. İşlem sonrasında hafif egzersiz ve diyet önerilmektedir.

Ultrashape tedavisi karın, bel ve kalça bölgelerine uygulanır. Yumuşak yağların daha yoğun bulunduğu karın bölgesinde daha hızlı sonuç alınmaktadır.

Ciddi karaciğer ve böbrek hastalarına, gebelere ve hormon bozukluğu olanlara Ultrashape uygulanmaz. İdeal vücut şekillendirmesi için yağ dokusunun eşit inceltilmesi çok önemlidir. Ultrashape, kullandığı gerçek zamanlı takip sistemi ile yağ dokusunu eşit olarak inceltir. İşlemin etkinliği iki hafta sonra görünür hale gelir. Bazı kişilerde daha erken düzelme görülebilmektedir.

Ultrashape tedavisinden sonra az ve sık beslenmek metabolizmanın hızlanmasını ve daha çabuk yağ yakımını sağlar. Bol su ve bitki çayı tüketilmelidir. Egzersiz yapılmalıdır.