Bağcılar Devlet Hastanesi, Merkez, Dr. Sadık Ahmet Cd No:5, 34200 Bağcılar/İstanbul

LPG

Halk arasında vakumla zayıflama olarak da bilenen LPG yöntemi, bölgesel zayıflamaya ihtiyaç duyan bireylere önerilir. Cerrahi olmayan bu zayıflama yönteminde ucu vakumlu olan LPG cihazı kullanılır. Vücut şekillendirme ve toplama konusunda etkili olan bu cihazın kullanımından önce hasta detaylı bir şekilde analiz edilir. Analiz sonucuna göre kişinin hangi bölgede toparlanmaya ihtiyacı varsa o bölgeye yönelik işlem yapılır.

Nasıl Uygulanır?

Cihaz kullanılmadan önce kişiye özel bir çorap giydirilir. Ucundaki döner vakumlu başlığı ile masaj etkisi yaratan cihaz bu özelliği ile kişinin rahatlamasını da sağlar. Ancak ilk seansta hastada hafif de olsa bir morarma görülebilir. Her bir seans 35 dakika sürer. Haftada 3-4 seans uygulanabilen bu yöntemde hastanın vücut yapısına göre seans sayısına karar verilir. Ortalama olarak 12 seanslık paket uygulanır. Ancak en az 6 seans olmak üzere 12’den daha az ya da daha çok seans uygulaması da yapılabilir. Önerilen seans sayısı bittikten sonra hastanın yeniden vücut analizi yapılır.

Bu seansların sonunda ana amaç vücudun sıkılaşmasını sağlamaktır. Hasta kilo vermez ancak daha gergin bir vücuda sahip olur. Kişinin vücut yapısına göre sıkılaşma sonrasında selülite yönelik uygulamalar da gerçekleştirilir.

Birinci seanstan itibaren hastanın vücudunda belirginlik farklılıklar görülür. Bu yöntemle birlikte kişinin diyetine dikkat etmesi ve başta günde 45-60 dakikalık yürüyüşler olmak üzere düzenli spor yapması da önemli bir noktadır. Kişinin vücut anatomisine 2 ila 10 cm arasında incelme sağlanır.